Grupa licealistek z Sosnowca chce pokazać innym, że zdalne nauczanie też może być fajne i przynosić niezłe efekty

i

Autor: pixabay.com Grupa licealistek z Sosnowca chce pokazać innym, że zdalne nauczanie też może być fajne i przynosić niezłe efekty

Akacja edukacja. Grupa dziewczyn z Sosnowca chce pokazać uczniom, że nauka, to nie tylko przykry obwiązek

2021-04-29 12:43

Od wielu miesięcy uczą się zdalnie. Nie wierzą w siebie i w swoje możliwości. Wielu uczniów popadło w całkowity marazm. Grupa dziewczyn z sosnowieckiego liceum Korczaka chce pokazać innym, że zdalne nauczanie też może być fajne i przynosić niezłe efekty. Za pomocą social mediów publikują treści dotyczące edukacji oraz szybkiej i efektywnej nauki.

Grupa licealistek z Sosnowca chce pokazać innym, że zdalne nauczanie też może być fajne i przynosić niezłe efekty. W ramach projektu "Akcja edukacja- czyli inne spojrzenie na to jak się uczyć" dziewczyny w mediach społecznościowych publikują treści dotyczące edukacji oraz szybkiej i efektywnej nauki.

- Niektóre osoby całkowicie straciły motywację do nauki. Nie są w stanie zebrać się w sobie. Chociaż wcześniej byli świetnymi uczniami, to w tej chwili czują jedną wielką niemoc. Staramy się ich naprowadzić na odpowiednie tory - powiedziała nam Aleksandra Galas. Najważniejsza jest zmiana nastawienia.

- Stworzyłyśmy podcast, w którym opowiadamy i o organizacji czasu i o motywacji. Jak ją znaleźć w sobie. Nie powiem, na nauce zdalnej jest to bardzo trudne, bo nikt za nami nie stoi, nikt nie patrzy na to co my robimy. Nie patrzmy na siebie teraz, tylko na siebie za parę lat, czy to czego nauczyliśmy się dzisiaj przyda nam się w przyszłości - dodaje Paulina Moskal.

Na YouTube oglądać można już m.in. filmiki o tym dlaczego warto mieć pasje oraz jak wygrywać konkursy i czy brać w nich udział.

Projekt "Akcja edukacja- czyli inne spojrzenie na to jak się uczyć" znaleźć można na Facebooku, Instagramie i You Tubie. Realizowany jest on w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"