Agresja drogowa w Katowicach. "Chcesz dostać wpie*dol, pe*ale?" [WIDEO]

2021-08-26 9:14
Agresja drogowa w Katowicach. Chcesz dostać wpie*dol, pe*ale? [WIDEO]
Autor: screen YouTube/Stop Pirat

Buractwo na drogach w Katowicach weszło na jeszcze wyższy poziom. Dowodem tego jest nagranie, które pojawiło się w internecie. Widać na nim jak agresywny kierowca czarnego Audi zareagował na dźwięk klaksonu. Postanowił wysiąść z auta i wcielić w życie prawo pięści. Nie szczędząc przy tym wulgaryzmów.

Takich sytuacji na drogach jest niestety coraz więcej. Kierowcy coraz częściej myślą, że wszystko im wolno, a gdy ktoś zwróci im uwagę to od razu chcieliby przejść do rękoczynów. Podobnie było kilka dni temu w Katowicach. Młody kierowca podróżował pomiędzy Nikiszowcem a Szopienicami. W pewnym momencie na rondzie pierwszeństwo wymusił mu kierowca czarnego Audi. Wtedy 19-latek użył klaksonu. To nie spodobało się osiłkowi, który wysiadł ze swojego czarnego auta i ruszył w stronę mężczyzny, rzucając w przestrzeń wulgaryzmami.

- Wyskoczył do mnie, zaczął wyzywać od "pe*ałów" i krzyczeć czy "chcę dostać wpie*dol". Prawie od razu schował się do samochodu, bo zobaczył w dalszej odległości za mną radiowóz. Na szybko, tyle ile mogłem wycofałem się na wstecznym i dalej kontynuowałem jazdę - opisuje autor nagrania, które pojawiło się w internecie.

- W międzyczasie zauważyłem patrol stojący na skrzyżowaniu przy Selgrosie, więc zagadałem do funkcjonariuszy przez okno i poprosiłem o interwencję. Kiedy agresor zjechał na stację paliw, znów spróbował się na mnie rzucić, jednak wtedy powstrzymał go policjant. Pan został spisany i pojechałem dalej - dodaje młody kierowca.

Materiał filmowy został już przekazany policji.

- Każdemu zdarzy się czasem naruszyć zasady ruchu drogowego czy wymusić pierwszeństwo, jednak takie zachowanie jak na filmie w moim przekonaniu zakrawa o drogowe bandyctwo. Jeżeli ktoś potrafi wyskoczyć z rękami do drugiego kierowcy za użycie klaksonu, nie zasługuje na inny tytuł niż bandyta. Zero tolerancji dla podobnych patologii na drodze - przekonuje autor zgłoszenia.

Całe zdarzenie możecie zobaczyć poniżej.

Młoda kobieta WTARGNĘŁA na przejście dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE