Agnieszka Holland ma zostać wyróżniona w Watykanie za film „Zielona granica

i

Autor: Archiwum Eski/Komenda Główna Straży Granicznej

Kultura

Agnieszka Holland ma zostać wyróżniona w Watykanie za film „Zielona granica"

2023-09-27 23:52

Reżyserka „Zielonej granicy" Agnieszka Holland 13 listopada 2023 r. zostanie wyróżniona w Watykanie podczas festiwalu Tertio Millennio Film Fest. Uroczysta projekcja odbędzie się w Filmotece Watykańskiej.

„Zielona granica" otrzyma kolejne wyróżnienie we Włoszech

Agnieszka Holland 13 listopada 2023 r. będzie gościem Filmoteki Watykańskiej. Uroczysta projekcja jej najnowszego filmu „Zielona granica" ma odbyć się w obecności wyższych rangą przedstawicieli duchowieństwa Kościoła katolickiego i Kościoła Apostolskiego. 

Na otwarcie 27. edycji Tertio Millennio Film Fest, festiwalu który potrwa w dniach 14-18 listopada w Rzymie, przewidziano ceremonię wręczenia Nagrody Fuoricampo w filmotece. Nagrodzona ma zostać właśnie polska reżyserka. 

Twórcy ze Śląska wzięli udział w produkcji filmu Agnieszki Holland

Przypomnijmy, że wokół filmu, który porusza temat tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej, zawrzało. Premiera na dużym ekranie miała miejsce 22 września 2023 r. Opinie są różne, trwają burzliwe dyskusje zwolenników i przeciwników produkcji. 

Przy filmie pracowało kilku twórców z woj. śląskiego, m.in. reżyserka z Rybnika Kamila Tarabura i scenarzysta Maciej Pisuk z Bielska-Białej. Zagrały w nim dwie aktorki z naszego regionu: Monika Frajczyk i Magdalena Popławska. 

W pierwszy weekend po premierze film zobaczyło w polskich kinach przeszło 137 tys. widzów. Zdobył już m.in. Nagrodę Specjalną Jury podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W listopadzie ponownie zatem zagości we Włoszech.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE