Mecz 90 lat

Autor: Dariusz Brombosz

90 lat temu padło 12 goli. W tym roku 9. Hakoach Będzin wyzwał Ruch Chorzów na rewanż i po raz drugi uległ niebieskim [AUDIO]

2020-09-20 15:24

Po 90 latach przerwy na Stadionie Sarmacji Będzin rozegrano niezwykły mecz rewanżowy. Hakoach Będzin zmierzył się z Ruchem Chorzów. Po raz drugi lepsi okazali się niebiescy. Wygrali w Będzinie 6:3!

Hakoach Będzin dzięki Adamowi Szydłowskiemu wrócił do gry po ponad 80 latach przerwy. Pasjonat kultury żydowskiej zgłosił zespół do Retro Ligi. To rozgrywki zrzeszające grupy rekonstrukcyjne, które grając w piłkę, przypominają historie zapomnianych piłkarskich marek. Hakoach Będzin rywalizuje obecnie w półfinale Retro Ligi.

– Dziś zagraliśmy mecz towarzyszki. Okoliczności są zacne. Hakoach Będzin ma 105 lat a nasi koledzy z Chorzowa obchodzą 100-lecie klubu. Przez pierwsze 10 minut graliśmy w strojach z lat 30 - mówi Adam Szydłowski.

I choć Hakoach Będzin przegrał dzisiejszy mecz, to jak podkreślają piłkarze w tych rozgrywkach nie chodzi głównie o wygraną

Więcej o meczu i retro lidze posłuchajcie na naszym podkaście.