30-lecie musicalu „Metro” w listopadzie w katowickim Spodku

2021-09-27 19:41
30-lecie musicalu „Metro” w katowickim Spodku
Autor: Agnieszka Kucjas-Karkoszka

Najpopularniejszy w Polsce musical świetuje swoje 30-lecie! Okrągłą rocznicę „Metro” będzie obchodzić m.in. w katowickim Spodku. Spektakl zaplanowano na 13 listopada.

Na scenie wystąpią Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI i wielu innych. O przygotowaniach do koncertu opowiadają reżyser Janusz Józefowicz i autor muzyki do Metra Janusz Stokłosa.

Kultowy musical jest grany bez przerwy od 30 lat.

Prapremiera „Metra” odbyła się 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od tej pory spektakl grany jest nieprzerwanie nie tylko w teatrach, ale też innych miejscach. W listopadzie tego roku widzowie zobaczą „Metro” w katowickim Spodku. To pierwszy przystanek na jubileuszowej trasie.

Widzowie muszą się spodziewać kilku zmian.

Kultowe utwory śpiewane przez całe pokolenia usłyszymy w nowych aranżacjach. Aktorzy zagrają też na wielkiej obrotowej scenie. Ci którym nie uda się zdobyć biletu na to wydarzenie mogą spać spokojnie, bo całe przedstawienie zostanie zarejestrowane i w okolicach świąt wyemitowane w telewizji.

O czym opowiada „Metro”?

Przede wszystkim o grupie młodych ludzi i ich marzeniach. Każda wyśpiewana nuta i wytańczony takt jest spełnieniem tych marzeń. A to oznacza, że na scenie zobaczymy pasję, entuzjazm, taniec i śpiew jakiego wcześniej nie znał polski teatr. Nie zabraknie miłości i szaleństwa.

To historia ulicznych grajków, śpiewaków i tancerzy, którzy wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Na scenie gwiazdorska obsada.

W katowickim Spodku zagrają Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Kuba JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Natalia SROKOCZ, Magda DĄBKOWSKA i inni. Na gościnnych występach pojawią się też aktorzy z pierwszej obsady „Metra”.

Spektakl w Katowicach będzie można zobaczyć 13 listopada o godz. 19:00 w Spodku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 27.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE