Blisko 25 tys. mieszkańców północy woj. śląskiego zyskało dostęp do sieci gazowej

i

Autor: ZDM

Inwestycje

Blisko 25 tys. mieszkańców północy woj. śląskiego zyskało dostęp do sieci gazowej

2023-09-29 21:17

Dzięki wartej 79 mln zł inwestycji, zrealizowanej przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG), około 25 tys. mieszkańców gmin: Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice, zyskało dostęp do sieci gazowej. Wybudowano prawie 95 km sieci.

Dostęp do sieci gazowej dla ok. 25 tys. mieszkańców woj. śląskiego

Realizacja projektu pozwoli dostarczać gaz ziemny do obszarów, które dotąd nie miały sieci gazociągów i należały do jednych najsłabiej zgazyfikowanych regionów w tej części kraju. Uroczystość ukończenia inwestycji odbyła się w piątek, 29 września w Blachowni.

Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, gratulując realizacji tego projektu, zaznaczył, że „inwestycja pozwoliła na zgazyfikowanie kolejnej „białej plamy” na mapie polskiego systemu dystrybucji gazu ziemnego".

Członek zarządu PSG ds. operacyjnych Jakub Kowalski zapewnił, że spółka jest gotowa do kolejnych działań inwestycyjnych, które będą służyć lokalnym społecznościom. 

Prace związane z budową sieci gazowej rozpoczęto na początku 2019 r. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 79 mln zł, z czego 38 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. 

Źródło: PAP.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE