19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu. Prokuratura chce wznowienia postępowania w sprawie bójki

2022-11-24 16:28
Katowice: 19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu. Rusza proces kierowcy
Autor: slaska.policja.pl Katowice: 19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu. Rusza proces kierowcy

Proces w sprawie potwornego wypadku przy ul. Mickiewicza trwa. Przed sądem stanął Łukasz T., kierowca autobusu, który w ubiegłym roku przejechał 19-letnią Basię. Tymczasem Prokuratura Okręgowa chce wznowienia postępowania w sprawie bójki poprzedzającej tragedię.

Przypomnijmy: 31 lipca 2021 roku nad ranem grupa ludzi wracała z nocnej imprezy w klubie. W pewnym momencie na przystanku autobusowym przy ul. Mickiewicza rozpętała się bójka. Około dziesięciu osób znalazło się na jezdni, tuż przed maską autobusu linii 910. Kierowca autobusu w Katowicach najpierw ruszył lekko i zatrąbił kilka razy. To jednak nie poskutkowało, a na jezdni nadal trwała bójka. Wówczas autobus ruszył gwałtownie, wciągając pod koła młodą kobietę. 19-letnia Basia zginęła na miejscu.

Aktualnie przed Sądem Okręgowym w Katowicach toczy się proces 32-letniego Łukasza T., kierowcy autobusu. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo Basi oraz usiłowanie zabójstwa trzech innych osób. Zdaniem prokuratury celowo wjechał w grupę osób na ul. Mickiewicza.

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Katowicach stara się o wznowienie postępowania w sprawie bójki, która poprzedziła tragiczny wypadek.

Drugie podejście prokuratury do sprawy bójki

O sprawie poinformował jako pierwszy portal katowice24.info. Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ w styczniu 2022 roku postawiła zarzuty udziału w bójce trzem mężczyznom. Ostatecznie prokurator umorzył postępowanie, ponieważ brakowało podstaw do wniesienia aktu oskarżenia. Ale to nie koniec.

O akta poprosiła Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Po analizie materiału prokuratorzy stwierdzili, że nie wszystkie czynności zostały przeprowadzone tak, jak powinny, a decyzja o umorzeniu była przedwczesna.

Prokuratura Okręgowa wysłała wniosek do Prokuratora Generalnego o uchylenie decyzji o umorzeniu postępowania. Jeśli tak się stanie, sprawa zostanie rozpatrzona ponownie. Jeśli tym razem prokuratorom uda się wnieść akt oskarżenia, tragiczny wypadek może doczekać się kolejnego procesu.

Źródło: www.katowice24.info

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE