Tychy

i

Autor: 112tychy.pl

Tragedia w Tychach

16-latka z Tychów zostawiła list pożegnalny. Spadła z dachu bloku

Prokuratura prowadząca śledztwo dotyczące śmierci 16-latki z Tychów poinformowała, że przed śmiercią dziewczyna napisała list pożegnalny. Do tragedii doszło w czwartek, 23 marca, przed godzinie 18.00.

W czwartek, 23 marca, na ul. Darwina w Tychach doszło do tragedii. 16-latka najprawdopodobniej skoczyła z dachu sześciopiętrowego bloku mieszkalnego. Świadkowie po zauważeniu leżącej młodej dziewczyny zawiadomili służby.

Po dotarciu na miejsce policjanci natychmiast rozpoczęli walkę o życie 16-latki. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety dziewczyny nie udało się uratować. Po niemal godzinnej walce ratownicy odstąpili od reanimacji. Lekarz potwierdził zgon.

Prokuratura Rejonowa w Tychach poinformowała portal noweinfo.pl, że 16-latka mieszkała w bloku, przed którym ją znaleziono. Dziewczyna miała zostawić list pożegnalny, jednak ze względu na dobro postępowania prokuratura nie ujawnia treści listu. Na razie zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok.

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: 

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE