139 osób bawiło sie na nocnej imprezie w Rybniku. Interweniowała policja

2021-01-23 14:49 JSK
139 osób bawiło sie na nocnej imprezie w Rybniku. Interweniował policja
Autor: Śląska Policja 139 osób bawiło sie na nocnej imprezie w Rybniku. Interweniował policja

139 osób bawiło się na nocnej imprezie w Rybniku. Właściciel jednego z lokali w centrum miasta zdecydował się na zorganizowanie imprezy wbrew obowiązującym przepisom. Interweniowała policja

Dzisiaj w nocy policjanci z rybnickiej komendy interweniowali w lokalu mieszczącym się w centrum Rybnika, który pomimo zakazu był otwarty. Właściciel zdecydował się na zorganizowanie imprezy wbrew obowiązującym przepisom. Mundurowi wylegitymowali 139 uczestników wydarzenia. Materiały dotyczące tej sprawy zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą decyzję o dalszym postępowaniu wobec przedsiębiorcy i uczestników - informuje rybnicka policja.

Zawiadomienie w sprawie trwającej imprezy do dyżurnego rybnickiej komendy wpłynęło o północy. Na miejsce udali się policjanci, którzy wylegitymowali 139 uczestników tego zdarzenia. Kilka godzin wcześniej rybniccy mundurowi rozmawiali z właścicielem lokalu i poinformowali go o obowiązujących obostrzeniach. Mężczyzna jednak oświadczył, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, a tego dnia odbywa się zebranie "tzw. strajku przedsiębiorców".

- Jak się okazało, w miarę upływu czasu, w lokalu pojawiało się coraz więcej osób. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Za te wykroczenia osoby zostały ukarane mandatami. Z tej interwencji mundurowi sporządzili również dokumentację, a wkrótce materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rybniku i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą stosowne kroki prawne - mówi Bogusława Kobeszko rzeczniczka rybnickiej policji.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń oraz zaleceń służb sanitarnych. Niestety wciąż można spotkać osoby, które nie zakrywają nosa i ust, czy nie zachowują dystansu społecznego. Nie każdy też korzysta z dostępnych środków dezynfekujących, czy jednorazowych rękawiczek dostępnych w sklepach i innych miejscach.