Zobacz gdzie dochodzi do śmiertelnych wypadków. Policja ostrzega

2020-06-30 8:42 Marcin Mazurek
Policja straż Siedlce
Autor: Marcin Mazurek

Podobnie jak w ubiegłym roku mazowieccy policjanci publikują mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W ten sposób mundurowi chcą ograniczyć śmiertelne żniwo wakacyjnych wyjazdów.

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym - twierdza policjanci, dlatego zdecydowali się na kontynuacje akcji w tym roku. 

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

mapa wypadków śmiertelnych
Autor: mazowiecka.policja.gov.pl
Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.