Znamy wyniki głosowania siedlczan w przyszłorocznym budżecie obywatelskim [AUDIO]

2020-09-16 8:51 Monika Półbratek
Urząd Miasta Siedlce
Autor: Monika Półbratek Urząd Miasta Siedlce

Spośród 48 projektów, które wzięły udział w rywalizacji, zrealizowanych zostanie najprawdopodobniej 16. Najwięcej punktów zdobyły: budowa odcinka ul. Żyburowej, budowa i remont chodnika przy ul. Sosnowej, a także projekty dotyczące prac siedleckim w parku miejskim „Aleksandria”.

– Pozostałe to projekty infrastrukturalne – przebudowa chodnika na ulicy Śmiałej, remont chodnika na ul. Floriańskiej wzdłuż liceum im. Bolesława Prusa, chodnik przy ul. Cmentarnej, chodnik na ul. Grabowej i parkingi na ulicach Granicznej i Sekulskiej – wymienia Grzegorz Kołodziejak, zastępca skarbnika miasta. 

Warto podkreślić, że ta edycja budżetu obywatelskiego jest wyjątkowo bogata: – Jest ona rekordowa pod każdym względem. Ilości zgłoszonych projektów, ilości projektów, które zostały zakwalifikowane do głosowania, środków, które będą przeznaczone na realizację tych projektów, no i – co najbardziej cieszy – rekordowa pod względem udziału mieszkańców – dodaje Grzegorz Kołodziejak. 

W tegorocznym głosowaniu wzięło bowiem udział prawie 7,5 tysiąca siedlczan, czyli ponad 10 procent wszystkich mieszkańców Siedlec. Kwota, która zostanie przeznaczona na realizację przyszłorocznych projektów, to ponad 3 mln 700 tys. zł. Więcej na ten temat usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

Posłuchaj o wynikach głosowania na projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Siedlec. Mówi Grzegorz Kołodziejak, zastępca skarbnika miasta:
Posprzątali zalew w Siedlcach