Zmiany w funkcjonowaniu niektórych oddziałów Szpitala Miejskiego w Siedlcach

2020-05-20 15:09 Monika Półbratek
Szpital Miejski w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Niektóre oddziały Szpitala Miejskiego w Siedlcach częściowo wracają do normalnego funkcjonowania i będą leczyć tylko pacjentów niezakażonych koronawirusem

Szpital SPZOZ, który w ostatnim czasie działał jako placówka zakaźna, będzie przyjmować na niektórych oddziałach wyłącznie pacjentów niezakażonych koronawirusem. Są to zalecenia wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Od jutra, 21 maja, kilka oddziałów placówki będzie więc powoli wracać do swojego normalnego funkcjonowania.

– Na podstawie decyzji wojewody Szpital Miejski część szpitala wyłączył z działalności COVID-19 (…). Są to: Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Noworodkowy i Oddział Kardiologiczny. Są już uruchamiane, wdrażane do normalnej ordynacji pacjentów niezarażonych – informuje Mirosław Leśkowicz, dyrektor Szpitala SPZOZ w Siedlcach.

Pacjenci chorzy na COVID-19 będą zatem ulokowani we wszystkich pozostałych oddziałach placówki, a w przypadku gdy ich stan nie będzie wymagał hospitalizacji – w izolatorium, które mieści się w jednym z akademików Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. Żytniej.

Z racji tego, że Interna, Chirurgia oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wciąż będą przyjmować pacjentów z koronawirusem, wszystkie nowe osoby, które mają być leczone na sąsiednich oddziałach (tych, które mają już służyć wyłączanie osobom niezakażonym koronawirusem), będą przyjmowane z zachowaniem jeszcze większych niż dotychczasowe środków ostrożności. Jak informuje dyrekcja Szpitala Miejskiego, szczególne obostrzenia będą obowiązywać na izbie przyjęć oraz w pracowniach diagnostycznych. 

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.