Zero hejtu, tylko miłość – to hasło przewodnie Festiwalu Piosenki Miłosnej w Gminie Siedlce [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-07 14:13
Festiwal Piosenki Miłosnej
Autor: Monika Półbratek Scena Festiwalu Piosenki Miłosnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się tym razem około 120 solistów i zespołów z okolic Siedlec i całej Polski. Kolejni dopisywali się do listy w dniu festiwalu. Wystąpić mógł każdy chętny, niezależnie od wieku. Nie zabrakło zatem ani przedszkolaków, ani seniorów.

– Ludzie tak kochają, że chcą zaśpiewać o tym! To jest bardzo piękne i cieszymy się, że już czwarty raz to robimy, i że popularność tego festiwalu nie spada, a ciągle jednak jest sinusoida do góry – mówi Marek Stańczuk, animator Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

O sposób oceniania występów zapytaliśmy Tomasza Markiewicza, przewodniczącego tegorocznego jury.

– Będziemy oceniać przede wszystkim walory wokalne, to jest istotne bardzo. Wśród tych 120 wykonawców na pewno będziemy mieli tutaj prawdziwe diamenty, bo tak jest co roku! I to w różnych kategoriach, bo mamy przedszkolaków, mamy seniorów. Przedszkolaki inaczej śpiewają, inaczej seniorzy. Ciekawe jest to, że przedszkolaki nie są trafione strzałą amora, a muszą wykonać piosenki o miłości. Zawsze pięknie wykonują te piosenki, przede wszystkim gesty, przede wszystkim słowa, no i przede wszystkim jak patrzą tutaj na nas ze sceny, to jest niesamowite. A cóż jeszcze? Oczywiście repertuar. Repertuar jest bardzo różny podczas walentynkowego festiwalu. Ja jestem już trzeci raz jurorem, więc mogę powiedzieć, że są zawsze piosenki ambitne, z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, ale są też aktualne piosenki z list przebojów, no i oczywiście takie piosenki z różnych krajów, np. włoskie – odpowiada Tomasz Markiewicz.

Wydarzenie zostało połączone z wernisażem prac plastycznych.

– Mamy wernisaż prac konkursowych „Stwórz serce”, które tutaj pięknie dekorują nam salę. Wszyscy je podziwiają. (…) Zapraszamy również 23 lutego na Galę Walentynkowego Festiwalu Piosenki Miłosnej, która odbędzie się tutaj u nas, w GOK Chodów. Wystąpią Laureaci oraz gwiazda wieczoru. Serdecznie zapraszamy! – mówi Izabela Kuniewicz, dyrektor placówki.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Miłosnej odbył się już po raz czwarty. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku możemy się spodziewać kolejnej edycji wydarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE