Żeby podróż była bezpieczna. Podstawowe zasady

2020-06-30 12:12 Marcin Mazurek
Podróż samochodem
Autor: Marcin Mazurek

Wyjeżdżając na wakacje pamiętamy o pieniądzach, dokumentach, ładowarkach do telefonu. Często jednak zdarza się, że zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Dzięki funkcjonariuszom policji przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży.

Policjanci z wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowali w kilku punktach podstawowe zasady bezpiecznego wyjazdu.
Przede wszystkim należy sprawdzić przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych. Zawsze należy respektować przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Przypominamy także o zasadzie dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności.

I to co każdy kierowca wiedzieć powinien.
Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami,
Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach,
Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu,
Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem.
Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Wyjazd na wakacje jest ważny, ale ważniejszy jest powrót z wakacji w pełni zdrowia.

A po Krakowie biegają konie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.