wypadek

i

Autor: KMP Siedlce

Zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

2023-03-13 14:44

W Polakach pod Siedlcami zmęczenie wzięło górę, kierowca zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. On i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala.

Wczoraj (w niedzielę, 12 marca) po godz. 12.00 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym,  do którego doszło na trasie K2 w m. Polaki.  Jak wstępnie ustalili policjanci 35-letni mieszkaniec powiatu Sokólskiego, kierując audi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażerka z obrażeniami ciała zostali  przewiezieni do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, oświadczył policjantom, że zasnął w trakcie jazdy.

Policja przypomina:

- zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków;

- jeśli czujesz, że prowadząc pojazd zaczynasz mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewasz i przecierasz oczy, a powieki robią się coraz cięższe, zatrzymaj pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocznij.

Zlekceważenie tych objawów może mieć czasem nieodwracalne skutki.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE