Zaadoptuj zwierzaka. Na nowy dom czekają porzucone psy i koty [AUDIO]

2020-07-07 12:18 Joanna Soćko
pies_adopcja
Autor: fot. UM Siedlce Rośnie liczba bezdomnych zwierząt w Siedlcach. Koty i psy czekają na nowe domy

Choć były krzywdzone i to nie raz, nadal potrafią zaufać i jak nikt inny okazać przywiązanie i wdzięczność. Bezdomne psy i koty porzucone na terenie Siedlec czekają, by ktoś dał im szansę i przyjazny dom. Nowych, odpowiedzialnych właścicieli szukają dla nich miejscy urzędnicy.

- Gorąca prośba do mieszkańców Siedlec i okolic, żeby tym zwierzętom dać takie drugie życie – dobry dom, żeby nie były narażone na schronisko. Te zwierzęta mają czasami ciężkie urazy, po drugie przebywanie w takim miejscu to dla nich stres - mówi Mariusz Myrcha z siedleckiego magistratu. Odłowione na ternie miasta koty i psy trafiają do gabinetu weterynaryjnego, z którym miasto współpracuje i tam czekają na adopcję. Porzuconych czworonogów przybywa z dnia na dzień. Aktualnie najwięcej jest kotów, bo aż 35.

koty-adopcja
Autor: UM Siedlce Na stronie https://siedlce.pl/urzad-miasta/odnalezione-zwierzeta/ dostępne są zdjęcia czworonogów, które szukają nowych właścicieli
- Adopcja nie jest trudna, ważne by była przemyślana – podkreśla Mariusz Myrcha. Posłuchaj:

Zainteresowanych adopcją zachęcamy do kontaktu z siedleckim magistratem lub gabinetem weterynaryjnym „Piesio”, który działa przy ul. Prądzyńskiego 5 w Siedlcach (tel. 505 121 498). Poszukiwani są także wolontariusze, którzy wyprowadzą czworonogi na spacer.

W najbliższą sobotę (11 lipca) w sklepie zoologicznym na terenie parku handlowego w Białkach rusza akcja promująca adopcję bezdomnych zwierząt. - Chcemy wyjść do mieszkańców i zachęcić ich do przygarnięcia kota lub psa – mówi weterynarz Paweł Prokopowicz z gabinetu „Piesio”. Przez cały lipiec, w piątki i soboty, w określonych godzinach będą prezentowane czworonogi, które szukają domu.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.