Z powodu remontu ruch samochodowy pod wiaduktem w Ujrzanowie został wstrzymany!

2020-05-20 13:52 Monika Półbratek
remont wiaduktu w Ujrzanowie
Autor: Monika Półbratek Remont wiaduktu w Ujrzanowie już się rozpoczął. Potrwa do ok. 19 maja

Zniszczony w styczniowym wypadku – wreszcie doczekał się robót, które mają go naprawić. Mowa o wiadukcie kolejowym w ciągu drogi krajowej nr 63 w Ujrzanowie, tuż za Siedlcami. Przejazd pod nim został już oficjalnie zamknięty. O szczegóły prac remontowych zapytaliśmy pracownika Polskich Linii Kolejowych.

– Remont wiaduktu kolejowego w Ujrzanowie ma związek ze zdarzeniem drogowym, do jakiego doszło jeszcze w styczniu. Wtedy to ciężarówka zaczepiła o fragment wiaduktu i uszkodziła jeden z dwóch dźwigarów obiektu. Dźwigarów, czyli tych elementów, które podtrzymują całą konstrukcję. Bezpośrednio po zdarzeniu, ze względów bezpieczeństwa wprowadzono ograniczenie prędkości na jednym z torów. Na drugim należało wstrzymać ruch pociągów – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP PLK.

Teraz, po pracach projektowych, utrudnieniom w ruchu tych pojazdów mają zaradzić prowadzone już prace remontowe.

– Będą polegały na demontażu jednego toru, budowie tymczasowej konstrukcji wsporczej, naprawie uszkodzonych elementów obiektu. I na końcu ułożony ponownie zostanie tor, dzięki czemu pociągi będą mogły wiaduktem pojechać z prędkością rozkładową, czyli 80 km/h – informuje Karol Jakubowski.

Według oficjalnego komunikatu, planowo roboty mają trwać około miesiąca, do 19 maja włącznie. Na czas ich trwania wprowadzono objazdy. Do DK63 kierowcy muszą pojechać krajową dwójką, a następnie ulicami: Składową, Rotmistrza Pileckiego, Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego. Na ruch pociągów remont nie będzie miał wpływu, będzie się on odbywał według planu.

remont wiaduktu w Ujrzanowie
Autor: Monika Półbratek Trasa jest już nieprzejezdna, kierowcy muszą korzystać z objazdów