„Wracamy do gry”. Centrum Kultury i Sztuki otwiera swoje drzwi dla widzów [AUDIO]

2021-02-18 20:44 Joanna Soćko
CKIS Siedlce
Autor: fot. Joanna Soćko

Już nie tylko w sieci, ale także w wygodnych fotelach na widowni. Siedleckie Centrum Kultury i Sztuki przygotowuje się do otwarcia dla widzów. Pierwsze spektakle z udziałem publiczności odbędą się w najbliższą niedzielę (21 lutego), jednak z pewnymi ograniczeniami.

Dostępna będzie tylko połowa miejsc.

- Jest 400 miejsc, którymi dysponuje Centrum Kultury i Sztuki, dopuszczonych do użytkowania będzie 50 procent. Będzie obowiązek przebywania w naszej sali teatralnej w maseczkach, oczywiście dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku - tłumaczy Artur Mydlak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Artur Mydlak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
Autor: fot. Joanna Soćko Artur Mydlak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

W najbliższą niedzielę widzowie będą mogli obejrzeć spektakl zatytułowany „Kantata na cztery skrzydła” Teatru Es. W planach są też kolejne.

- Jest ponad 200 wydarzeń, których nie udało nam się zrealizować w tamtym roku i większości zostały one przeniesione na ten rok, są to festiwale, spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty, lekcje filmowe. Bardzo ostrożnie staramy się planować nowe rzeczy, natomiast to nie jest tak, że nie planujemy nic, tylko w tym półroczu będą dwie nasze premiery, naszych artystów…

(Cała rozmowa z dyrektorem CKiS dostępna jest w materiale dźwiękowym, który poniżej)

Rozmowa z Arturem Mydlakiem, dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. POSŁUCHAJ:

Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Kurs języka polskiego w siedleckim UPH