wot

i

Autor: fot. WOT

Wojska Obrony Terytorialnej. Więcej chętnych

2021-11-23 16:48

Duże zainteresowanie służbą w szeregach 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chętnych przybyło po tym jak zaostrzyła się sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

- Codziennie dostajemy po kilkanaście telefonów w tej sprawie - mówi Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy mazowieckiej brygady. - Sytuacja na granicy z Białorusi spowodowała, że rzeczywiście zwiększyło się zainteresowanie służbą terytorialną, dzięki temu, że Wojska Obrany Terytorialnej oferują służbę, która pozwala łączyć życie prywatne i zawodowe ze służbą ojczyźnie ochotników jest coraz więcej, odbieramy codziennie kilkanaście telefonów od osób zainteresowanych służbą w naszej brygadzie - tłumaczy.

W październiku i w listopadzie w działania na granicy zaangażowane były grupy specjalistyczne mazowieckich terytorialsów, wśród nich także żołnierze z siedleckiego batalionu. Do ich zadań należało m.in. patrolowanie brzegu rzeki Bug. Reszta pozostaje w gotowości.

A nowi ochotnicy, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę w Wojskami Obrony Terytorialnej mogą się zgłaszać. Cała procedura jest teraz uproszczona. - Osoby, które już mają nadaną kategorię zdrowia nie muszą stawiać się ponownie przed komisją lekarską,a jedynie odbyć badania psychologiczne - dodaje rzeczniczka. Jeśli pozytywnie przejdą testy jadą na 16-dniowe szkolenie, które kończy przysięga wojskowa i nowi żołnierze rozpoczynają służbę. Najbliższe powołanie zaplanowano na 10 grudnia. Szczegóły tutaj

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE