Wnuk zabił dziadka popielniczką? 25-latek z powiatu sokołowskiego odpowie za zabójstwo

i

Autor: fot. Andrzej Woźniak, SE

Wnuk zabił dziadka popielniczką? 25-latek z powiatu sokołowskiego odpowie za zabójstwo

2023-02-08 10:31

Do rodzinnej tragedii doszło w miejscowości Wańtuchy na terenie powiatu sokołowskiego. Podczas awantury, agresywny 24-latek miał zabić swojego 89-letniego dziadka kryształową popielniczką. Jakub W. z gminy Bielany odpowie za zabójstwo. Wczoraj, 7 lutego, Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

– Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 5 lutego 2023 roku miejscowości Wańtuchy w powiecie sokołowskim. Żona poszkodowanego 89-latka około godz. 13.00 powiadomiła policję, że agresywny wnuk zaatakował jej męża. Po przybyciu policjantów na miejsce zdarzenia, okazało się, że poszkodowanemu mężczyźnie jest udzielana pomoc medyczna. Doznał on bardzo poważnych obrażeń głowy, gdy został zaatakowany przez wnuka Jakuba W., który zadał mu kilka ciosów kryształową popielniczką – informuje prok. Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Poszkodowany 89-letni Marian D. został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Jego 24-letni wnuk został zatrzymany przez policję jako główny podejrzany w sprawie.

Wnuk zabił dziadka popielniczką? 25-latek z powiatu sokołowskiego odpowie za zabójstwo

i

Autor: fot. Andrzej Woźniak, SE

Jakub W. usłyszał 7 lutego zarzut popełnienia zabójstwa. Tego samego dnia prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Wniosek ten został uwzględniony przez Sąd i wczoraj mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy. Jakub W. nie ustosunkował się do postawionego mu zarzutu zabójstwa. Odmówił składania wyjaśnień. Motyw działania podejrzanego nie jest więc znany. Prokuratura posiada jednak informacje wskazujące na to, że Jakub W. mógł leczyć się psychiatrycznie. Będą one weryfikowane w toku śledztwa, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim – mówi prok. Krystyna Gołąbek.

Za zabójstwo 24-letniemu Jakubowi W. grozi kara dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE