Więźniowie z siedleckiego Zakładu Karnego szyją maseczki ochronne!

2020-05-22 11:33 Monika Półbratek
Więźniowie z siedleckiego Zakładu Karnego szyją maseczki ochronne
Autor: Zakład Karny w Siedlcach Więźniowie z siedleckiego Zakładu Karnego szyją maseczki ochronne

Maski powstają pod okiem funkcjonariuszy Służby Więziennej, w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. To już kolejna akcja pomocowa zorganizowana przez pracowników Zakładu Karnego w Siedlcach. Celem inicjatywy jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także wsparcie tych instytucji, które potrzebują środków ochrony osobistej.

– Podmiot zewnętrzny, który zainteresowany jest pozyskaniem maseczek, powinien zgłosić się do dyrektora tutejszej jednostki penitencjarnej i złożyć zamówienie. Realizacja takiego zamówienia możliwa jest po podpisaniu umowy przekazania tych środków ochrony pomiędzy Zakładem Karnym w Siedlcach a daną instytucją. No i musi zawierać ilość potrzebnych maseczek, a także potencjalny termin realizacji. I wówczas, w ramach możliwości następuje realizacja zamówienia – informuje ppor Przemysław Turyk, pracownik Zakładu.

Warto dodać, że akcja ta ma jednocześnie ogromne znaczenie dla resocjalizacji więźniów.

– Przedsięwzięcie pozwala kształtować u osób pozbawionych wolności poczucie solidarności społecznej – skazani czują się potrzebni społeczeństwu dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu. Podkreślić też trzeba, że bardzo chętnie włączyli się do realizacji tego zadania. Te wszystkie elementy pozwalają maksymalizować szanse osób pozbawionych wolności na efektywne funkcjonowanie w społeczeństwie, po odbyciu kary pozbawienia wolności – wyjaśnia Przemysław Turyk.

Więźniowie szyją maseczki ochronne  pod okiem funkcjonariuszy Służby Więziennej
Autor: Zakład Karny w Siedlcach

Także kadra funkcjonariuszy Służby Więziennej z zapałem zaangażowała się w inicjatywę, dzięki której może wspierać społeczeństwo w trudnym okresie pandemii, a jednocześnie realizować misję resocjalizacji osób pozbawionych wolności. Jak było wspomniane na wstępie, wcześniej pracownicy Zakładu Karnego włączali się już w inne akcje społeczne. Pierwszą była zbiórka krwi, a drugą – zbiórka pieniędzy, za które zakupione zostały środki do dezynfekcji i inne materiały ochronne oraz artykuły higieniczne, które następnie zostały przekazane pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.