policja

i

Autor: JS

Wielkanoc na drogach. Będą kontrole

2022-04-15 10:36

Większy ruch na drogach powiatu siedleckiego – więcej patroli policji. Funkcjonariusze kontrolować będą m.in. prędkość i trzeźwość kierowców.

Wielkanocna akcja potrwa do poniedziałku. - Działania będą przede wszystkim ukierunkowane na zapewnienie płynności ruchu no i egzekwowania od kierujących ogólnie przyjętych przepisów, w tym właściwego zachowania się na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych - mówi Krzysztof Skup, naczelnik siedleckiej drogówki.

Mundurowi zwrócą też uwagę na sposób przewożenia młodych pasażerów. - Ważne jest by nawet 17-latek korzystał z fotelika bezpieczeństwa podczas podróży jeśli jego wzrost nie przekracza 150 cm, ustawa mówi bardzo wyraźnie, że jeśli mamy mniej niż 150 cm, to warunek wieku jest tu pomijany - tłumaczy naczelnik.

Większej liczby patroli spodziewajcie się m.in. na krajowej „dwójce”, „sześćdziesiątce trójce”, na drogach wojewódzkich w kierunku Mordów i Garwolina.

Tradycje wielkanocne. Jak dobrze je znasz? [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE