Węgrów: nagroda za zaszczepienie się. „Młodzież nie pęka, młodzież się szczepi”

2021-06-22 13:54 Joanna Soćko
szczepionka
Autor: fot. JS

Laptop za szczepienie. Władze węgrowskiego szpitala chcą przekonać jak najwięcej dzieci do szczepień przeciwko covid-19. Wśród uczniów podstawówek, którzy przyjmą do końca września chociaż jedną dawkę preparatu zostanie rozlosowany komputer.

Akcja ma m.in. pomóc podnieść szczepionkowe statystyki. Wskaźnik wyszczepialności jeśli chodzi o młodych mieszkańców Węgrowa wynosi około 10 procent i spada. - Czym młodszy człowiek, tym mniej myśli o zachorowaniu, wydaje mu się, że jego to nie dotyczy, nie dotknie, dlatego najmłodsze roczniki trzeba zachęcać do szczepień, stąd pomysł na taką akcję - mówi Artur Skóra, dyrektor węgrowskiego SP ZOZ-u.

Akcji towarzyszy hasło „Młodzież nie pęka, młodzież się szczepi”. Projekt będzie realizowany przy współpracy ze szkołami. - Myślę, że będzie tak, że dyrektorzy szkół nam przedstawią listę uczniów, którzy się zaszczepili, my komisyjnie wylosujemy daną osobę, oczywiście musimy sprawdzić, w którym punkcie została zaszczepiona i czy to na pewno się stało - dodaje szef węgrowskiego szpitala.

Nazwisko zwycięzcy szczepionkowej loterii poznamy na początku października. Dodajmy, że szczepić mogą się dzieci w wieku od 12 lat.

Punkt szczepień drive-thru w Siedlcach. Zobacz jak działa