Wędkarze zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Liwiec

i

Autor: fot. Monika Półbratek Rzeka Liwiec, zdjęcie archiwalne

Akcja ekologiczna

Wędkarze zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Liwiec

2023-03-30 15:38

Jak co roku, członkowie Koła nr 48 Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach organizują społeczną akcję ekologiczną. Zapraszają wszystkich do włączania się we wiosenne porządkowanie brzegów rzeki Liwiec. Inicjatywa odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia. Będzie trwała od godz. 8.00 w okolicy mostu drogowego w Purzecu.

Zapraszam serdecznie na kolejne, coroczne, sprzątanie brzegów rzeki Liwiec. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki. Każda para rąk będzie mile widziana. Wszyscy korzystamy z dobrodziejstw natury, z piękna naszej rzeki. Niestety, wielu z nas zostawia tam niechciane rzeczy. Jako wędkarze staramy się je przynajmniej raz w roku usuwać, a każdego, kto ma wolną chwilę i chęć, zachęcamy żeby poświęcił w weekend parę minut naszej rzece – mówi Bartosz Mikulski, prezes Koła nr 48 PZW w Siedlcach.

Wędkarze sprzątają okolice Liwca już od 2011 roku. Początkowo była to mała inicjatywa kilku osób, która z czasem rozszerzyła się. Teraz corocznie brzegi rzeki sprząta kilkadziesiąt osób, nie tylko wędkarzy, ich rodzin i znajomych, ale często także przypadkowych osób, które włączają się w akcję. Najwięcej zbierają tam odpadów szklanych, plastikowych i metalowych, co jest pokłosiem wypoczynku różnych ludzi nad rzeką.

Akcja sprzątania odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 8.00 przy moście drogowym w Purzecu pod Siedlcami. Do wzięcia udziału w wydarzeniu nie są wymagane żadne zapisy. Wystarczy przyjść i… włączyć się we wiosenne porządki okolic rzeki.

Sonda
Czy robisz coś dla ekologii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE