Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zimą

i

Autor: Jarek Kurzawa, Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach

Wciąż nie wiadomo, kto będzie dyrektorem siedleckiej Książnicy. Będzie drugi konkurs!

2020-12-10 10:42

Konkurs na stanowisko nowego dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie powtórzony. W pierwszym nie udało się wyłonić odpowiedniego kandydata. Przypomnę, zgłosiło się ich czworo, z czego tylko jedna osoba zakwalifikowała się do udziału w drugim etapie, bo pozostali uczestnicy nie spełniali wszystkich wymagań. Ostatecznie, także ostatni kandydat nie został wybrany.

– Komisja, po wysłuchaniu autoprezentacji kandydata, po przeprowadzeniu z nim rozmowy i po zastanowieniu się, podjęła decyzję w głosowaniu, że nie spełnia on warunków, które zostały założone w konkursie, i nie spełnia też oczekiwań komisji względem kandydata na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Głosowanie było jawne. Na osiem osób uczestniczących w posiedzeniu, siedem głosów było przeciw, a jeden głos był wstrzymujący (…) Komisja nie zarekomendowała prezydentowi tej kandydatury, w związku z czym będziemy ogłaszać już niebawem kolejny konkurs – informuje Ewelina Raczyńska, naczelnik gabinetu Prezydenta Miasta Siedlce.

Od wczorajszego popołudnia (9 grudnia) protokół z tego posiedzenia można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Siedlce. Nie wiadomo jeszcze natomiast, czy dotychczasowe warunki udziału w tym drugim konkursie, tzn. wymagania postawione w stosunku do ewentualnych kandydatów na stanowisko dyrektora Książnicy, zostaną poluzowane lub zaostrzone. Zdaniem członków komisji nie mogą być one zbyt łagodne, ponieważ ponad 100-letnia miejska instytucja powinna być reprezentowana przez właściwą osobę, która będzie w stanie odpowiednio zatroszczyć się o jej dalszy rozwój.

– Uważamy, że te dotychczasowe były na tyle wystarczające, żeby dokumenty mogli złożyć poważni kandydaci, gdyż biblioteka jest naprawdę wyjątkową instytucją w naszym mieście i chcieliśmy, żeby te osoby nie były przypadkowe. Czy wymagania będą zmienione, trudno jest mi w tej chwili powiedzieć. To decyzja organizatora, czyli Prezydenta Miasta Siedlce – wyjaśnia Ewelina Raczyńska.

Nowy konkurs na dyrektora wystartuje jeszcze w grudniu 2020 roku. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 7-10 dni. Do czasu wyłonienia nowego szefa placówki, obowiązki dyrektora będzie pełnić wieloletnia dyrektor siedleckiej Książnicy, Jadwiga Madziar.

Zakład Karny w Siedlcach wspiera zbiórkę na rzecz Antosi Dąbrowskiej w walce z SMA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE