Warsztaty kryminalistyczne dla studentów! Co mogli wykonać w ramach zajęć?

2020-01-24 14:54
Szkoła
Autor: Canva.com

Na stronie policji pojawiła się informacja o niezwykłych zajęciach. 23 stycznia w siedleckiej komendzie odbyły się warsztaty kryminalistyczne, w których uczestniczyli studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z kierunku Kryminologii Stosowanej. Studenci samodzielnie mogli wykonać zdjęcia kryminalistyczne, badania daktyloskopijne oraz repliki silikonowe śladów mechanoskopijnych.

To musiały być niezwykle emocjonujące zajęcia! Na stronie policji możemy przeczytac o przebiegu lekcji ze studentami, której tematem była kryminologia.

Zajęcia ze studentami III roku Kryminologii Stosowanej prowadził Kierownik Ogniwa Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach asp.szt. Marek Sienkiewicz. Na co dzień opiekunem tej grupy studentów jest asp.szt. Magdalena Rudnicka z siedleckiej jednostki. Asp.szt Marek Sienkiewicz jest wieloletnim praktykiem i przybliżył studentom tematykę praktycznego zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, sposób odpowiedniego zabezpieczenia miejsca zdarzenia, prawidłowego wykonania oględzin oraz właściwego ich zabezpieczenia, oznaczenia i opisania śladów. Z policyjnego doświadczenia wiemy, że ma to pierwszorzędne znaczenia dla dalszego toku postępowania przygotowawczego. Odpowiednio zebrany i zabezpieczony materiał dowodowy daje podstawy do wytypowania i ustalenia sprawcy przestępstwa.

Warsztaty kryminalistyczne dla studentów - przebieg zajęć

Sami studenci zajęciami musieli być zachwyceni. Mogli wykonać zdjęcia kryminalistyczne, badania daktyloskopijne oraz repliki silikonowe śladów mechanoskopijnych.