Walczy ze skutkami nowotworu i potrzebuje wsparcia. Kiermasz na rzecz Lenki Marciniak

2021-12-02 12:15
Kiermasz na rzecz Lenki Marciniak odbędzie się 3 i 4 grudnia w siedleckiej galerii handlowej
Autor: fot. Agnieszka Marciniak

Mała Lenka Marciniak z Nowych Igań pod Siedlcami urodziła się z rakiem miednicy. Pokonała nowotwór, ale teraz walczy z jego następstwami. Niestety, leczenie pozostawiło swój ślad i jedna nóżka dziewczynki jest krótsza. Rodzina prowadzi zbiórkę na operację dziecka. Liczy się czas, a brakuje większości kwoty. Na rzecz leczenia dziecka 3 i 4 grudnia w Galerii Siedlce odbędzie się kiermasz charytatywny.

– Lenka ma już pięć lat, a jej wada postawy, ze względu na nogę, jest coraz gorsza. Jeżeli nie przeprowadzimy tej operacji teraz, to niestety możliwe, że trzeba będzie później naprawiać cały kręgosłup. Wiadomo, że będą to znacznie większe pieniądze... – mówi Agnieszka Marciniak, mama dziewczynki.

Operacja kosztuje 250 tys. zł i ma się odbyć w styczniu, a na jej opłacenie wciąż brakuje większości kwoty – ponad 180 tys. zł. W zbiórce ma pomóc kolejna akcja charytatywna.

– Zbiórka nie idzie tak, jak byśmy chcieli. Dlatego zostanie zorganizowany kiermasz w Galerii Siedlce. Będzie można pozyskać na nim super upominki na święta, w sobotę zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, będą piękne stroiki świąteczne i ciasta. Każda osoba, która przyjdzie i nas odwiedzi, zobaczy, że naprawdę warto, a także wspomoże Lenkę w walce o lepszą przyszłość – dodaje mama dziewczynki.

Start piątkowo-sobotniego kiermaszu odbędzie się jutro, 3 grudnia, o godz. 9.00. Będzie trwał także następnego dnia, 4 grudnia. Więcej o chorobie Lenki Marciniak przeczytacie w naszym poprzednim artykule (link poniżej) i na stronie siepomaga.pl.

Sonda
Wpłacasz pieniądze na różnego rodzaju akcje charytatywne?