Wakacje coraz bliżej. Tereny nad siedleckim zalewem prawie gotowe

2021-06-10 18:09 Joanna Soćko
zalew_siedlce
Autor: fot. Joanna Soćko

Malowanie, naprawy, przeglądy, prace na ścieżkach. Nad siedleckim zalewem Muchawka trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu letniego. Wszystko po to, by zarówno dzieci jak i dorośli mogli odpoczywać w komfortowych warunkach.

Niezbędne przeglądy przeszły place zabaw. Naprawiono też elementy małej architektury przy zalewie. - Planujemy jeszcze przed samym rozpoczęciem sezonu kąpielowego odmalować pomost, w stołach biesiadnych zostały wymienione i pomalowane deski, więc cały czas tereny rekreacyjne nad zalewem mamy pod stałą opieką - mówi Mariusz Myrcha, kierownik referatu infrastruktury siedleckiego magistratu.

Dobiegają też końca prace na ścieżce spacerowej. Fragment od doprowadzalnika do grobli przy sklepie budowlanym będzie miał uzupełnioną i zagęszczoną nawierzchnię. - Widzimy ubytki, bo jest to nawierzchnia mineralna, ona się przemieszcza, wcześniej nie było ścieżki rowerowej, więc zarówno piesi jak i rowerzyści korzystali z tej ścieżki, w nawierzchni były braki i zostanie ona uzupełniona, żeby znowu przez kilka lat służyła mieszkańcom - dodaje kierownik referatu infrastruktury.

zalew ścieżka
Autor: fot. Joanna Soćko Prace na ścieżce spacerowej mają potrwać do końca tygodnia

Prace na ścieżce spacerowej będą kosztować około 40 tysięcy złotych. Sezon kąpielowy nad siedleckim zalewem rozpocznie się pod koniec czerwca. Wtedy na miejscu pojawią się też ratownicy.

Punkt szczepień drive-thru w Siedlcach. Zobacz jak działa