W tym roku Polska, rzdziej za granicą

2020-07-07 8:08 Marcin Mazurek
Wakacje Siedlce
Autor: pixabay.com

Polska w znacznej większości. Tylko nieliczni siedlczanie zdecydowali się na wyjazd za granicę. Wakacje już w pełni dlatego pytamy mieszkańców naszego miasta o decyzje związane z kierunkiem wyjazdu na urlop.

Większość zapytanych przez nas mieszkańców Siedlec jako cel podróży wakacyjnych wymieniło morze, góry i jeziora mazurskie. Na liście destynacji nie brakuje miejsc takich jak Toruń czy Wrocław, do których zawsze chcieliśmy pojechać, ale w innych warunkach, kiedy nie myślało się o zagrożeniu epidemiologicznym, przegrywały z najpopularniejszymi destynacjami. Dzisiaj wykorzystujemy okazję, aby nadrobić to co odkładaliśmy przez lata.

Powodów takich decyzji może być kilka. Przede wszystkim lęk przed koronawirusem powoduje, że nie wybieramy się w dalsze podróże. Drugi powód także z winy pandemii mniejsze budżety i wybór tańszych opcji wakacyjnych wyjazdów. To jednak jest drugorzędny powód bo zagraniczne wyjazdy nie są zbyt drogie. Np w jednym z siedleckich biur podnóży cena wyjazdu do Chorwacji to 2122 zł za osobę. Bułgaria 1 871 zł a najpopularniejsze Turcja i Grecja 2 646.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.