Szpital Miejski w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Szpital Miejski w Siedlcach

W świąteczny weekend cztery zgony pacjentów covidowych w siedleckim Szpitalu Miejskim

2020-12-28 10:12

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w Szpitalu Miejskim w Siedlcach przebiegały stosunkowo spokojnie. Jak informuje dyrekcja placówki, w ciągu całego okresu świątecznego przyjęto niewielu nowych pacjentów covidowych. W weekend ich liczba nie przekroczyła 80 osób. W tym czasie zmarły w placówce cztery osoby chore na COVID-19.

Dziś, tzn. w poniedziałek, 28 grudnia, o godz. 7.30 w Szpitalu Miejskim w Siedlcach przebywało łącznie 77 pacjentów covidowych. Wśród osób, które zmarły w trakcie świątecznego weekendu, znaleźli się pacjenci w wieku 88, 81, 62 i 71 lat. Wszyscy pochodzili z Siedlec. W tym czasie wypisano natomiast 14 ozdrowieńców.

– Statystycznie można powiedzieć, że święta przebiegły w miarę spokojnie. Liczba pacjentów zgłaszających się była niewielka – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor siedleckiego SPZOZ-u.

W ciągu tych dni przyjęto łącznie 12 nowych pacjentów chorych na COVID-19.

Warto dodać, że wczoraj (27 grudnia) do placówki przyjechały natomiast szczepionki dla medyków przeciwko COVID-19. Od dzisiaj (28 grudnia) bezpłatne szczepienia są udzielane pracownikom SPZOZ-u, którzy wyrazili chęć ich przyjęcia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Przeciwnicy szczepień ostrzegają: wyrosną wam ogony i włosy na plecach. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.179
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE