Zaproszenie na przysięgę terytorialsów

i

Autor: 5 MBOT

Uroczysta przysięga terytorialsów w Węgrowie

2023-02-23 14:11

Już w najbliższą sobotę 25 lutego br. o godz. 11.00 na Rynku w Węgrowie odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy-ochotników 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na mieszkańców czekać będą pokazy sprzętu wojskowego, żołnierska grochówka i mobilne punkty rekrutacyjne.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie w najbliższą sobotę podejmie blisko 100 żołnierzy-ochotników 5 Mazowieckiej Brygady OT, którzy wypowiedzą uroczyście słowa roty. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Uroczystą przysięgę wojskową poprzedzi Msza Święta w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona w Bazylice pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przy ul. Strażackiej 5 w Węgrowie. Po mszy nastąpi wprowadzenie pododdziałów na plac. Ceremonia rozpocznie się o godz. 11.00 i zakończy defiladą wojskową około godz. 12.00. W programie jest również m.in. pokaz sprzętu wojskowego, żołnierska grochówka, a na ochotników czekać będą mobilne punkty rekrutacyjne.

Elżbieta Obrębska, rzecznik prasowy, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Zaproszenie na przysięgę terytorialsów

i

Autor: 5 MBOT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE