Uroczysta, choć skromna inauguracja roku akademickiego w Collegium Mazovia

2020-10-17 21:25 Monika Półbratek
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Collegium Mazovia była transmitowana online
Autor: Collegium Mazovia Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Collegium Mazovia była transmitowana online

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach zainaugurowała dzisiaj, 17 października, nowy rok nauki. Niestety, dość skromnie, bo akurat od dziś Siedlce znalazły się w czerwonej strefie obostrzeń sanitarnych. W uroczystości mogło więc wziąć udział tylko 10 osób. Uczestniczyły w niej władze uczelni i kilkoro studentów. Pozostali mogli śledzić transmisję online. Rektor uczelni opowiedziała jednak Esce o planach na nowy rok akademicki.

Z powodu wprowadzenia w Siedlcach czerwonej strefy, większość zajęć musi być prowadzona w formie zdalnej. Zdaniem rektor Bożeny Piechowicz, nie będzie to stanowiło dużego problemu dla wykładowców i studentów: – Jesteśmy przygotowani do kształcenia zdalnego. Zdecydowaliśmy realizować wykłady, ćwiczenia audytoryjne oraz warsztaty i seminaria przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams. Natomiast zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe, które nie zawsze będzie można zrobić w oparciu o bazę podmiotów leczniczych ze względu na czasowe wyłączanie niektórych oddziałów albo wręcz całych placówek, będziemy realizować w oparciu o bazę dydaktyczną uczelni. Mam tutaj na myśli Centrum Symulacji Medycznych.

Uczelnia od dawna inwestuje w rozwój kierunków medycznych. Obecnie na terenie Collegium Mazovia działa bardzo nowocześnie wyposażone Centrum Symulacji Medycznych dla Pielęgniarek, ale uczelnia otrzymała także dotację unijną na stworzenie Centrum Symulacji dla Położnych.

Rektor Collegium Mazovia Bożena Piechowicz podczas inauguracji roku akademickiego
Autor: Collegium Mazovia Rektor Collegium Mazovia Bożena Piechowicz podczas inauguracji roku akademickiego

– Chcemy w oparciu o środki europejskie stworzyć nowoczesną bazę dydaktyczną dla potrzeb tego kierunku studiów, żeby tak jak pielęgniarki, również położne mogły w oparciu o scenariusze ćwiczyć trudne przypadki, zanim pójdą do podmiotów leczniczych. W tej chwili mamy już podpisane umowy. Trwa proces zamawiania sprzętu i realizacji umowy – informuje rektor.

Zainteresowanie studentów kierunkami medycznymi, mimo pandemii nie zmalało. Uczelnia rozszerzyła nawet swoją działalność, tworząc w filii w Otwocku kierunek pielęgniarstwo. Co więcej, od 1 października, na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prowadzenie Warszawskiej Szkoły Wyższej zostało przejęte przez Collegium Mazovia. W Siedlcach w nowym roku akademickim naukę rozpoczęło ponad 400 studentów. W filii w Otwocku na kierunku pielęgniarstwo – około 80 studentów.

Immatrykulacja przedstawicieli studentów Collegium Mazovia
Autor: Collegium Mazovia Immatrykulacja przedstawicieli studentów Collegium Mazovia
ESKA XD #006

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.