Udany początek Polaków na Mistrzostwach Europy U-20. Trener Grabda zapowiada walkę w każdym meczu

2022-09-19 9:45
Udany początek Mistrzostw Europy U-20
Autor: Materiały prasowe

Od dwóch zwycięstw rozpoczęła polska kadra Mistrzostwa Europy U-20 w siatkówce. Prowadzeni przez trenera KPS Siedlce Mateusza Grabdę młodzi Polacy pokonali Słowację i Serbię. To doskonały prognostyk przed dalszą częścią rywalizacji w grupie.

- Te mecze inauguracyjne są zwykle bardzo trudne, dlatego cieszymy się ze zwycięstw. Jako grupa daliśmy radę, szczególnie w meczu z Serbią zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę – podkreśla trener Mateusz Grabda. Szkoleniowiec podkreśla, że wszystkie zespoły są dobrze przygotowane do imprezy, ale Polacy chcą zaprezentować się jak najlepiej. - Jesteśmy zdeterminowani i w każdym meczu chcemy prezentować dobrą siatkówkę – podkreśla szkoleniowiec kadry.

W kadrze Polski do lat 20 gra również środkowy KPS Siedlce Mateusz Kufka, młody zawodnik na razie spisuje się na rozgrywanych we Włoszech Mistrzostwach Europy bardzo dobrze. W poniedziałek (19 września) o godz. 17.30 Polska rozegra kolejny grupowy mecz, przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Francja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE