policja3

i

Autor: M.Sz.

Uciekał przed policją, w samochodzie miał trójkę dzieci

2022-10-25 15:41

Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że 33-latek w takim stanie przewoził trójkę dzieci.

- 23 października po godz. 12.00 policjanci z garwolińskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w Górznie na ulicy Długiej. W pewnym momencie zauważyli opla, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze wydali polecenie do zatrzymania, jednak kierowca zignorował je  i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Mężczyzna w dalszym ciągu uciekał. W pewnym momencie skręcił w drogę gruntową, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest jednak fakt, że 33-latek w takim stanie przewoził trójkę dzieci, narażając na niebezpieczeństwo zarówno innych uczestników ruchu drogowego, jak również małoletnich pasażerów - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej 33-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dotkliwe konsekwencje finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE