Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

i

Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach

Zbiórka żywności

Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

2023-03-24 11:45

Konserwy, olej, mąka, makaron, bakalie, słodycze – to niektóre produkty, jakimi można wesprzeć wielkanocną zbiórkę Banku Żywności w Siedlcach. Dziś i jutro (24 i 25 marca) w większości dużych sieci supermarketów w mieście i regionie, przy kasach czekają wolontariusze i specjalnie oznakowane kosze. Można tam wrzucać produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Udział w akcji możliwy jest również za pośrednictwem strony internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej wielkanocnej zbiórce, która właśnie odbywa się w dniu dzisiejszym i w dniu jutrzejszym (24 i 25 marca) w sklepach stacjonarnych. Jest tych sklepów łącznie ok. 90 na terenie miasta Siedlce, gminy Siedlce i powiatu siedleckiego, a także w okolicznych powiatach – węgrowskim, sokołowskim, garwolińskim, łosickim, mińskim i ostrowskim. Sklepy są oznaczone plakatami w charakterystycznym dla Banków Żywności kolorze pomarańczowym. Rozstawione są tam kosze, przy których dyżur pełnią wolontariusze – uczniowie naszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, harcerze, a także dorośli pracujący jako wolontariusze w poszczególnych organizacjach członkowskich Banku Żywności. Są ubrani w koszulki w kolorze pomarańczowym z naszym logo. Rozdają też ulotki informujące o tym, jakie produkty można przekazywać w ramach zbiórki – mówi Iwona Czarnocka, prezes Banku Żywności w Siedlcach.

Akcję można wesprzeć także finansowo, przekazując dowolny datek online, na stronie www.zbiorkazywnosci.pl. Strona jest ogólnopolska, ale przekazując darowiznę, można wybrać lokalny Bank Żywności w Siedlcach. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji. Pracownicy Banku Żywności zakupią produkty spożywcze, które wraz z tymi zebranymi w sklepach zostaną przekazane ubogim w paczkach świątecznych.

Warto dodać, że Banki Żywności regularnie organizują coroczne zbiórki świąteczne, poza codzienną aktywną działalnością, polegającą na ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom potrzebującym. Akcje takie jak Wielkanocna Zbiórka Żywności przeprowadzane są po to, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym Polakom. Do specjalnych koszy, rozstawionych w sklepach w całej Polsce, można przekazywać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak np. mąka, makaron, ryż, olej, kasza, konserwy, bakalie, przetwory, słodycze. Pełna lista sklepów biorących udział w edycji Wielkanocnej akcji znajduje się na stronie: https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.

Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

i

Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach
Sonda
Czy zdarza ci się wyrzucać żywność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE