Dąbrówka Stany

Tak to było sto lat temu. Pokaz sprzętu strażackiego z pierwszej połowy XX wieku za nami!

2023-10-03 12:25

Jak kiedyś gaszono pożary za pomocą ręcznych sikawek, jakim sprzętem posługiwali się strażacy a jakim dysponują dziś - można było zobaczyć na pikniku "Tak to było sto lat temu" który odbył się w Dąbrówce Stany.

W niedzielę 1 października w Dąbrówce-Stanach odbył się piknik rodzinny, na którym został zaprezentowany sprzęt strażacki z pierwszej połowy XX wieku. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć i wypróbować jak kiedyś gaszono pożary za pomocą ręcznych sikawek.

Tego dnia udostępniono szereg eksponatów muzealnych dzięki uprzejmości Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu. Wiekowy sprzęt można było porównać z nowoczesnym wyposażeniem strażaków.

Wspaniała lokalizacja pikniku sprzyjała wspólnym grom i zabawom na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli zarówno dorośli jak i dzieci. Poczęstunek przygotowały koła gospodyń wiejskich.

Organizatorami pikniku była Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce-Stanach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu. Jednostki współpracujące: Ochotnicza Straż Pożarna w Kotuniu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radomyśli.

Partnerem imprezy był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE