Szpital miejski: dostawy tlenu „w miarę ustabilizowane”

2020-11-20 16:25 JoS
Szpital Miejski Siedlce
Autor: Joanna Soćko

Tlen na wagę złota, cały czas potrzebuje go większość chorych na COVID-19, którzy trafiają do szpitali. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Szpitalu Miejskim w Siedlcach zużyto 350 butli z tym cennym lekiem, wykorzystywano też tlen ciekły. Na początku listopada placówka miała problem z dostawami, ale jak zapewnia dyrektor Mirosław Leśkowicz sytuacja została opanowana.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni zużyliśmy około 350 butli z tlenem i te dostawy są teraz realizowane w miarę terminowo. Co do zbiorników z tlenem ciekłym, to tutaj również dostawy są w miarę ustabilizowane, także na bieżącą działalność tlenu nam starcza - wyjaśnia dyrektor Leśkowicz.

Siedlecki szpital ma do dyspozycji dwa zbiorniki na tlen ciekłym o pojemności 17 ton. Oprócz tego jest zaopatrywany w butle z tlenem.​

Z powodu pandemii koronawirusa zużycie tlenu przez pacjentów wzrosło. W Szpitalu Miejskim w Siedlcach potrzeba go teraz około 10 razy więcej niż wcześniej. Aktualnie przebywa tam około 150 pacjentów chorych na COVID-19.

ESKA XD #009