Spotkanie z Miłką Raulin i projekcja filmu „600 km lodową pustynią” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Na co do kina?

Spotkanie z Miłką Raulin i projekcja filmu „600 km lodową pustynią” w Novekino Siedlce

2023-11-14 14:50

Siedlczanie będą mogli przenieść się w kinie na bezdroża Grenlandii! Podróżniczka Miłka Raulin, bohaterka, reżyserka i producentka dokumentalnego filmu „600 km lodową pustynią” będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Kino z pasją” w NoveKino Siedlce. Seans i spotkanie odbędą się już w najbliższy czwartek, 16 listopada.

Od 18.30, w foyer kina, Miłka Raulin będzie podpisywała swoją najnowszą książkę, która jest zapisem przygotowań i przebiegu wyprawy na Grenlandię, której celem był jeden z najbardziej wymagających „spacerów” świata, trwający blisko miesiąc trawers lądolodem. Miłka Raulin znalazła się w wąskim, prestiżowym gronie międzynarodowym, któremu udało się sprostać temu wyzwaniu.

Film z wyprawy pt. „600 km lodową pustynią”, który będą mogli obejrzeć widzowie „Kina z pasją”, to unikalne kadry zmagań międzynarodowej ekipy, z którą Polka realizowała projekt. W ekstremalnych, zimowych warunkach, przy temperaturach spadających do -40 stopni i wietrze wiejącym z prędkością blisko 100 km/h, z ważącymi ponad 90 kg saniami uczepionymi do ramion – „bagażem podręcznym” wyprawy, obserwujemy emocje i zdarzenia, które wyznaczają rytm kolejnych dni wędrówki po lodowych pustkowiach – opowiada Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka cyklu „Kino z pasją”.

W Polsce trawersu Grenlandii dokonało zaledwie 13 osób, w tym tylko trzy kobiety. Przypomnijmy, że Miłka Raulin zrealizowała wcześniej projekt zdobycia Korony Ziemi, wszystkich najwyższych szczytów siedmiu kontynentów świata, uwieńczony wejściem na Everest. Wydała dwie książki opisujące drogę do realizacji tego przedsięwzięcia. Jest także autorką charytatywnego wejścia na wszystkie szczyty Korony Gór Polski w niespełna tydzień. Poza osiągnięciami eksploracyjnymi, organizuje od kilku lat „Festiwal Siły Marzeń” i rowerowy rajd „Południe – Północ” w kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadziła także nominowany do „Telekamer” telewizyjny cykl „Ulepieni z pasji”. Nagradzana wielokrotnie za swoje osiągnięcia i aktywność społeczną, spełnia się także jako mówca motywacyjny, goszcząc na wielu festiwalach, konferencjach i w przestrzeni medialnej.

Spotkanie z Miłką Raulin i projekcja filmu „600 km lodową pustynią” już w czwartek od 18.30 we foyer Novekino Siedlce.

Spotkanie z Miłką Raulin i projekcja filmu „600 km lodową pustynią” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce
Sonda
Chciał(a)byś odwiedzić Grenlandię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE