Spotkanie z Jerzym Kapuścińskim i seans filmu „Chleb i sól” w ramach cyklu „Kino z pasją”

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

Na co do kina?

Spotkanie z Jerzym Kapuścińskim i seans filmu „Chleb i sól” w ramach cyklu „Kino z pasją”

2023-03-28 9:35

Jerzy Kapuściński, producent filmowy i dyrektor artystyczny Studia Munka, będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu ”Kino z Pasją” w Novekino Siedlce – w czwartek 30 marca o 19.00. Jego wizyta związana jest ze specjalnym seansem jednego z ciekawszych debiutów fabularnych ostatnich lat, wyreżyserowanego przez Damiana Kocura filmu „Chleb i sól”.

O kulisach powstawania filmu Damiana Kocura, ale także o tym, w jakim kierunku zmierza obecnie kino w Polsce, będzie mówił w rozmowie przed seansem w ramach cyklu „Kino z pasją” Jerzy Kapuściński, producent „Chleba i soli”, który od wielu lat związany jest z branżą filmową i telewizyjną. To członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej, współtwórca i przez kilka lat dyrektor programowy TVP Kultura. Kierował on także pracami Studia Filmowego „KADR” i jako producent stoi za sukcesem takich polskich filmów jak „Sala samobójców” „Cicha noc” „Rewers” „Supernova” i „Jesteś Bogiem” – informuje Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka cyklu filmowego „Kino z pasją”.

Spotkanie z Jerzym Kapuścińskim i seans filmu „Chleb i sól” w ramach cyklu „Kino z pasją”

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

Reżyser Damian Kocur, zainspirowany tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się przed kilkoma laty w Ełku, proponuje widzowi przejrzeć się w obrazie małego miasteczka i tętniących w nim podskórnie emocji. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Tymek, student warszawskiej Akademii Muzycznej, przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista, wraca na chwilę do rodzinnego domu, by nagle znaleźć się w centrum wydarzeń, rozgrywających się wokół popularnego miejsca spotkań mieszkańców miasteczka, czyli baru z kebabem prowadzonym przez obcokrajowców.

Z niezwykłą wprawą i doświadczeniem, zdobytym przez lata podczas reżyserowania krótkometrażowych form filmowych, Damian Kocur zaprasza widza do obserwowania relacji, zależności i uwikłań, do rozprawiania się ze stereotypami i stawia pytanie o mechanizmy rodzącej się agresji. Ciekawym zabiegiem było zaproszenie do zagrania głównych ról amatorów, braci Tymoteusza i Jacka Biesów, utalentowanych i nagradzanych muzyków klasycznych, na ekranie zobaczymy również przedstawicieli sceny hip-hopowej Bartosza „Intruza” Olewińskiego i Wojciecha „TPS” Walkiewicza. Film „Chleb i sól” został m.in. doceniony przez jury festiwalu w Wenecji, zdobył też kilka nagród na festiwalu w Gdyni i statuetkę w kategorii odkrycie roku dla reżysera w tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych „Orły”.

Film pt. „Chleb i sól” oraz spotkanie z Jerzym Kapuścińskim, już w najbliższy czwartek, 28 marca o 19.00 w Novekino Siedlce.

Sonda
Obejrzysz film "Pan Samochodzik i Templariusze"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE