SONDA: jak siedlczanie podsumowują pierwszy rok pandemii w mieście? [WIDEO, AUDIO]

2021-03-04 14:09 Monika Półbratek
Wielu siedlczan przywykło już do obostrzeń sanitarnych i sytuacji covidowej. Na co dzień starają się żyć normalnie, podobnie jak w czasach sprzed pandemii
Autor: Monika Półbratek Wielu siedlczan przywykło już do obostrzeń sanitarnych i sytuacji covidowej. Na co dzień starają się żyć normalnie, podobnie jak w czasach sprzed pandemii

Rok temu – wystraszeni, zamknięci w domach, nieufni wobec obcych. Teraz, po upływie roku od pojawienia się koronawirusa w Polsce, siedlczanie sami przyznają, że ich życie wraca do normy. Choć zagrożenie nie maleje, wielu mieszkańców Siedlec oswoiło się z nim i pogodziło się z losem. Starają się żyć tak, jak przed pandemią. Jak wspominają i oceniają ten rok, usłyszycie w naszej sondzie. Zachęcamy też do obejrzenia filmu, dokumentującego pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach.

POSŁUCHAJ SONDY z mieszkańcami Siedlec i ich wspomnień z pierwszego roku koronawirusa w Polsce i w Siedlcach:

Do Siedlec pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem przywieziono z Warszawy. W nocy z 20 na 21 marca został przyjęty na oddział psychiatryczny w Szpitalu Zakaźnym. Kilka dni później, 24 marca, pozytywny wynik testu na zakażenie wirusem SARS CoV-2 potwierdzono u siedlczanina. Pierwszą ofiarą śmiertelną COVID-19 w mieście była kobieta po 60. roku życia, która zmarła 10 kwietnia w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. 

Jak wyglądało miasto w dobie pandemii, od marca 2020 roku, aż po dziś dzień, można zobaczyć na naszym filmie. Jeżeli się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę.

Pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach