Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Siedlcach

i

Autor: fot. M.P. Zdjęcie ilustracyjne

Czad cichy zabójca

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Siedlcach

2023-03-25 21:32

Dziś wieczorem (w sobotę, 25 marca) w Siedlcach przy ul. Konopnickiej znaleziono 73-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla, tzw. czadem.

Jak informuje mł. Bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, w domu jednorodzinnym przy ul. Konopnickiej w Siedlcach znaleziono dziś wieczorem (25 marca) w wannie nieprzytomnego 73-letniego mężczyznę. Jego bliscy natychmiast wezwali pomoc. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy zaczęli reanimować mężczyznę, a zaraz później przyjechała karetka. Niestety, mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Z pomiarów, które strażacy przeprowadzili w łazience, wynika, że w pomieszczeniu pojawił się czad. Mierniki wskazały przekroczony poziom tlenku węgla, więc mężczyzna najprawdopodobniej zmarł w wyniku zatrucia.

Strażacy przypominają, że czad to cichy zabójca! Apelują do mieszkańców miasta i powiatu, by pamiętali o konieczności odpowiedniego wentylowania pomieszczeń, dokonywania przeglądów instalacji gazowej i ostrożnego korzystania z piecyków gazowych oraz innych urządzeń grzewczych. Dla bezpieczeństwa warto też zainstalować w domu czujkę czadu.

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE