Śluby w Siedlcach w piękniejszej scenerii – ciąg dalszy remontu budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Umowa podpisana

i

Autor: fot. Monika Półbratek Zabytkowy budynek Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach przejdzie wkrótce drugi etap prac renowacyjnych i modernizacyjnych

Śluby w Siedlcach w piękniejszej scenerii – ciąg dalszy remontu budynku Urzędu Stanu Cywilnego

2023-02-13 13:20

Wkrótce kolejny etap renowacji zabytkowego budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach. Inwestycja rozpoczęła się w 2022 roku i została podzielona na dwa etapy. Drugi ma się rozpocząć wiosną 2023 roku. Siedlecki samorząd pozyskał na ten cel wysoką dotację z budżetu województwa mazowieckiego. Umowa w tej sprawie została podpisana dzisiaj (w poniedziałek, 13 lutego) w siedzibie USC w Siedlcach.

Renowacja zabytkowego budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach rozpoczęła się jesienią 2022 roku. Przed końcem ubiegłego roku, w ramach pierwszego etapu prac, wykonano osuszenie i zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią. Na wiosnę 2023 roku zaplanowany został drugi etap robót. Siedlecki samorząd pozyskał na ten cel wysoką dotację z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Na odrestaurowanie budynku USC miasto Siedlce otrzymało dofinansowanie, wynoszące ponad 717 tys. zł. Jest to kwota, która ma posłużyć przywróceniu dawnego blasku temu budynkowi. Dla wielu mieszkańców Siedlec jest to bowiem bardzo ważne miejsce. Historycznie znajdował się tutaj teatr Ogińskich, później Szkoła Muzyczna I i II stopnia, a teraz Urząd Stanu Cywilnego – mówi Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Śluby w Siedlcach w piękniejszej scenerii – ciąg dalszy remontu budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Umowa podpisana

i

Autor: fot. Monika Półbratek

To symboliczne, piękne miejsce, będące równocześnie wizytówką miasta. Z jednej strony jest to obiekt zabytkowy, a z drugiej strony taki, w którym swoją drogę życiową rozpoczyna wiele par małżeńskich. Dlatego ta inwestycja jest tak ważna – dodaje Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach drugiego etapu prac wiosną 2023 roku w budynku USC wykonana ma zostać nowa elewacja. Renowację przejdzie ponadto stolarka drzwiowa i okienna. Zmieni się też wnętrze obiektu. W urzędzie pojawi się nowa posadzka, a łazienki, pomieszczenie socjalne i instalacja elektryczna – przejdą modernizację. Co więcej, zostanie także wymieniony dach i zainstalowane odgromniki. Zdaniem władz miasta, to bardzo potrzebna inwestycja:

Śluby w Siedlcach w piękniejszej scenerii – ciąg dalszy remontu budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Umowa podpisana

i

Autor: fot. Monika Półbratek

– Urząd Stanu Cywilnego świadczy bardzo ważne usługi dla mieszkańców. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego, będziemy mogli zabezpieczyć ten budynek i go wyremontować, aby właściwie funkcjonował, i żeby mieszkańcy, którzy przychodzą tu zawrzeć ślub, mogli to zrobić we właściwych warunkach – mówi prezydent Andrzej Sitnik.

Pierwszy etap prac związanych z renowacją obiektu kosztował ok. 200 tys. zł i również został zrealizowany z wykorzystaniem dotacji z budżetu województwa mazowieckiego, wynoszącej 70 tys. zł. Całkowity koszt drugiego etapu prac to 1 602 523,13 zł. Dofinansowanie z budżetu Mazowsza wynosi zaś dokładnie 717 258,37 zł. Inwestycja ma zostać zakończona w 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE