Słodka profilaktyka. Ciastka w kształcie piersi, które mają przypominać o badaniach

2021-10-14 16:07
ciastka
Autor: fot. Cukiernia z Klonowej

Są słodkie, mają wyjątkowe przesłanie i kształt. Już jutro w Siedlcach będzie można kupić ciastka, które wyglądem przypominają… kobiece piersi. To inicjatywa siedleckiej sieci cukierni i Stowarzyszenia RakOut, które zajmuje się profilaktyką raka piersi.

Wyjątkowy deser ma przypominać o regularnych badaniach, a dochód z jego sprzedaży wspomóc działalność siedleckich amazonek. - To słodka profilaktyka, umówiliśmy się, że połowa pieniędzy ze sprzedaży ciastek będzie dla nas, to jest dla nas ogromna pomoc, bo my nie zarabiamy, a każda akcja profilaktyczna wymaga pieniędzy, bo robimy ulotki i inne materiały - mówi Justyna Siwonia-Chibowska, prezes Stowarzyszenia RakOut.

„Cyckowe” ciastka mają przede wszystkim zwracać uwagę, jak ważne są regularne badania. Do każdego sprzedanego deseru będzie dołączana ulotka z instrukcją samobadania piersi. - To jest jedno z ważniejszych badań, możemy je wykonać w domu, nie wymaga dużego nakładu czasu, ale ważne jest żeby było zrobione dobrze - podkreśla prezes Stowarzyszenia RakOut. Wyjątkowe ciastka w kształcie kobiecych piersi można będzie kupić jutro i w sobotę (15 i 16 października) w Cukierni z Klonowej.

Akcja nieprzypadkowo odbywa się właśnie teraz. Październik to miesiąc walki z rakiem piersi.​