16 listopada podpisano umowę o współpracy pomiędzy ZSP nr 4 w Siedlcach i Uniwersytetem-Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

i

Autor: fot. Biuro Promocji UPH

Skorzystają uczniowie i studenci – umowa o współpracy UPH z siedleckim „Rolnikiem”

2021-11-16 13:20

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach podpisali dziś (16 listopada) oficjalne porozumienie o współpracy. W ramach umowy w szkole powstaną klasy patronackie, a młodzież będzie mogła realizować wspólne projekty naukowo-dydaktyczne ze studentami.

Oczywiście współpracowaliśmy przez lata z naszym Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym. Jest to porozumienie w sprawie wymiany doświadczeń i wspólnych działań na płaszczyźnie naukowej, dydaktycznej i oczywiście eksperymentalnej. Przede wszystkim uczniowie będą mogli korzystać z bazy dydaktycznej naszego uniwersytetu, który jest bardzo dobrze wyposażony, zarówno jeśli chodzi o kierunki rolnicze, jak i te nowe, pojawiające się trendy okołorolnicze. Ponadto będą mogli również korzystać z zasobu wiedzy kadry dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – mówi Leszek Rozbicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Na zdjęciu, od lewej: Leszek Rozbicki, dyrektor ZSP nr 4 w Siedlcach, Mirosław Minkina, rektor UPH oraz Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec

i

Autor: fot. Biuro Promocji UPH Na zdjęciu, od lewej: Leszek Rozbicki, dyrektor ZSP nr 4 w Siedlcach, Mirosław Minkina, rektor UPH oraz Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec

W ramach współpracy uczelnia obejmie swoim patronatem dwie klasy w szkole, o takich profilach kształcenia jak technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotechniki. Ponadto uczniowie siedleckiego „Rolnika” będą brać udział w lekcjach akademickich oraz realizować wspólne projekty ze studentami. Umożliwi to rozwój nie tylko szkole i uczniom. Także studentom da możliwość zyskania nowych doświadczeń w pracy z młodzieżą.

Dzisiejsza umowa jest z całą pewnością takim impulsem, który pozwoli nam na rozszerzenie naszej współpracy na nowe obszary, które przyniosą wiele sukcesów i projektów naukowo-dydaktycznych (...) Oprócz tego, że objęliśmy patronatem klasy, będziemy zapraszać uczniów na lekcje akademickie, które poprowadzą wykładowcy UPH, a także organizować projekty we współpracy student-uczeń. Bardzo byśmy chcieli, żeby powstała taka platforma do tworzenia projektów, dzięki której studenci będą obecni w zespole szkół, a uczniowie będą mogli razem ze studentami tworzyć takie projekty, porozumienia – wyjaśnia Beata Gałek, rzecznik UPH.

podpisywanie umowy pomiędzy ZSP nr 4 w Siedlcach i UPH

i

Autor: fot. Biuro Promocji UPH

W uroczystym podpisaniu umowy o współpracy z ramienia uniwersytetu wzięli dzisiaj udział także prof. dr hab. Mirosław Minkina, rektor UPH, prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Marek Gugała, dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, dyrektorzy Instytutów – prof. Dorota Banaszewska, dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa, a także prof. Jacek Sosnowski, dyrektor Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach reprezentował oczywiście dyrektor Leszek Rozbicki. W wydarzeniu uczestniczył także prezydent Andrzej Sitnik.

Zawiązanie umowy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach jest dla nas bardzo ważne, ponieważ chcemy, żeby szkoła była obecna w uniwersytecie, a uniwersytet w szkole. Ale jednocześnie tę współpracę pojmujemy jako kontynuację procesu edukacji młodych ludzi w ogóle. Zaczynamy kształcenie od przedszkola, przez szkołę podstawową i średnią, a uniwersytet tak jakby wieńczy proces formowania człowieka w jego życiu – podkreśla Mirosław Minkina, rektor UPH.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach od kilku miesięcy prężnie rozwija współpracę z różnymi szkołami średnimi w regionie. Ostatnio podobne umowy zostały podpisane przez władze uniwersytetu m.in. z Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim oraz z Zespołem Szkół nr 3 w Łukowie.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE