Siódmy zgon z powodu koronawirusa w Siedlcach! [Aktualizacja]

2020-05-19 14:18 Monika Półbratek
Szpital Miejski w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Szpital Miejski w Siedlcach działa obecnie jako Szpital Zakaźny

Jak informuje siedlecki magistrat oraz dyrekcja Szpitala Miejskiego w Siedlcach, w placówce, która w dobie pandemii funkcjonuje jako zakaźna, zmarła kolejna osoba leczona na COVID-19. Przyjęto także kilku nowych pacjentów z Siedlec, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Informacje na temat stanu pacjentów będziemy dziś aktualizować w tym artykule.

Zmarłą pacjentką jest 60-letnia mieszkanka powiatu siedleckiego. Jako przyczynę jej zgonu lekarz prowadzący wpisał COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi. Przypomnijmy. Wcześniej w Siedlcach z powodu koronawirusa zmarło już 6 osób. Pierwszy zgon miał miejsce w kwietniu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Zmarła tam 68-latka z powiatu siedleckiego. Dotychczasowa liczba zgonów w Szpitalu Miejskim to 6 (wliczając ten dzisiejszy). Większość zmarłych pacjentów oprócz COVID-19 walczyła jednocześnie z innymi, ciężkimi chorobami. Wcześniej zmarli w szpitalu: 74-letnia kobieta z powiatu łosickiego, 64-letni mężczyzna z Mińska Mazowieckiego, 90-letnia kobieta z powiatu siedleckiego, 60-latek z powiatu węgrowskiego, a także 70-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

Obecnie w Szpitalu Miejskim leczonych jest 61 pacjentów, z czego 54 przebywa w placówce, a 7 w izolatorium, zlokalizowanym w jednym z akademików UPH na ul. Żytniej. Nie wszyscy chorują jednak na COVID-19. Pacjentów z koronawirusem jest 34, z czego 2 w izolatorium. Na wyniki badań potwierdzających lub wykluczających obecność wirusa SARS CoV-2 w organizmie czekało dziś rano 38 osób.

Ostatnio przyjęci pacjenci chorzy na COVID-19 to trzej mężczyźni z Siedlec – jeden w wieku 41 lat i dwóch 58-latków. Wypisana została jedna osoba wyleczona – 24-letnia mieszkanka Siedlec. 

AKTUALIZACJA, godz. 14.00 

Jak informuje siedlecki Sanepid, liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową na terenie miasta i powiatu siedleckiego to 370. Izolacją domową objętych jest 25 osób, pobytem w izolatorium - 5 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 35 osób.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.