Odział ZUS

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Siedlecki odział ZUS zaprasza na dzień otwarty

2023-01-27 9:34

Jutro (w sobotę 28 stycznia) w godz. 9.00-14.00 siedlecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dzień otwarty. Mieszkańcy Siedlec i regionu, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych będą mogli skorzystać z pomocy w stworzeniu konta. Dowiedzą się też krok po kroku, jak z niego korzystać. Pracownicy ZUS zachęcają do skorzystania z różnych porad także przedsiębiorców.

Jak informują pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w sobotę, 28 stycznia 2023 roku, w godzinach od 9:00 do 14:00 siedlecki oddział ZUS oraz podległe mu placówki mogą odwiedzić płatnicy składek, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Pracownicy ZUS pomogą im założyć konto na PUE i wytłumaczą krok po kroku, jak z niego korzystać.

To ważne, bo od stycznia 2023 r. wszyscy płatnicy składek mają obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS. Osoby, które nie założyły do tej pory profilu płatnika na PUE, ani nie upoważniły do roli płatnika innej osoby, będą miały sukcesywnie zakładane przez ZUS profile z urzędu. Aby klient mógł zalogować się na swoje konto, musi uzyskać dane do logowania podczas e-wizyty lub na sali obsługi klienta w dowolnej placówce ZUS.

W czasie dnia otwartego można będzie m.in. założyć lub „zaufać” profil na PUE ZUS oraz uzyskać dane do logowania przez płatników, którym ZUS utworzył profil z urzędu, albo stracili dane do zalogowania. Osobom tym wygenerujemy nowe hasło tymczasowe, które następnie płatnik zmieni na swoje własne. Tylko potwierdzony profil na PUE ZUS daje możliwość korzystania z jego pełnej funkcjonalności – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Jeśli płatnik składek nie aktywuje konta na Platformie Usług Elektronicznych, nie będzie otrzymywał korespondencji od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Aktywny profil na PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez osobistej wizyty w ZUS. Przedsiębiorcy przez Internet mogą m.in. składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS oraz mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników – dodaje rzecznik.

W czasie trwania dnia otwartego można odwiedzić:

  • Oddział ZUS w Siedlcach, ul. Browarna 12, godz. 9:00-14:00,
  • Inspektorat ZUS w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska 84, godz. 9:00-14:00,
  • Inspektorat ZUS w Garwolinie, ul. Kościuszki 38 A, godz. 9:00-14:00,
  • Inspektorat ZUS w Sokołowie  Podlaskim, ul. Piłsudskiego 2, godz. 9:00-14:00,
  • Biuro Terenowe w Węgrowie, ul. Wieniawskiego 15, godz. 9:00-14:00,
  • Biuro Terenowe w Łosicach, ul. Kilińskiego 2, godz. 9:00-14:00.
Sonda
Czy masz już profil w PUE ZUS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE