Siedlecka „Budowlanka” będzie kształcić przyszłych projektantów mody [AUDIO]

2020-06-30 19:29 Joanna Soćko
Agnieszka Zalewska-Wróbel, kierownik szkolenia praktycznego i Iwona Komosa, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach
Autor: Joanna Soćko Od lewej: Agnieszka Zalewska-Wróbel, kierownik szkolenia praktycznego i Iwona Komosa, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach zostanie uruchomiony nowy kierunek. To technik przemysłu mody ze stylizacją ubioru. Rekrutacja trwa. Pomysłowi, zainteresowani branżą odzieżową absolwenci podstawówek mogą się zgłaszać.

- Jest to wyjście w kierunku osób, które są kreatywne, chcą projektować, chcą w przyszłości studiować na kierunkach związanych z projektowaniem mody – tłumaczy Iwona Komosa, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach.

Nowy kierunek to szansa, nie tylko dla uczniów, ale i lokalnych przedsiębiorców zajmujących się szyciem ubrań. - Wykwalifikowanych stylistów mody na miejscowym rynku pracy brakuje – podkreśla Agnieszka Zalewska – Wróbel,  kierownik szkolenia praktycznego w „Budowlance”. - Na naszym lokalnym rynku pracy są firmy, które zajmują się produkcją różnego rodzaju odzieży, także bardziej ekskluzywnej i z rozmów z tymi pracodawcami wiem, że brakuje im nie tylko krawcowych, ale i stylistów. W Siedlcach nie ma żadnego kreatywnego atelier, które by proponowało naszą rodzimą siedlecką markę - a tego my wszystkie, jako kobiety byśmy sobie życzyły – dodaje.

Więcej o rekrutacji i nowych kierunkach w „Budowlance” mówią wicedyrektor Iwona Komosa i kierownik szkolenia praktycznego Agnieszka Zalewska-Wróbel:

Rejestracja kandydatów na nowe kierunki trwa do 10 lipca. Szczegóły na stronie internetowej szkoły (tutaj)

10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.