Siedleccy seniorzy mogą zamawiać w bibliotece audiobooki z dostawą do domu! [AUDIO]

2020-11-18 17:56 Monika Półbratek
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach jesienią
Autor: Monika Półbratek Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach

W dobie pandemii Siedlecka Książnica wspiera seniorów dobrą lekturą. Choć jest obecnie nieczynna, daje im możliwość bezpłatnego wypożyczania audiobooków z dostawą do domu. „Książki mówione na telefon” Miejska Biblioteka Publiczna oferuje od lat osobom niewidomym, niedowidzącym i niepełnosprawnym. Teraz z tej samej usługi mogą korzystać także osoby po 70. roku życia, mieszkające na terenie miasta.

– Wygląda to w ten sposób: osoba, która chce skorzystać z takiej usługi, dzwoni do Oddziału Zbiorów Specjalnych, pod nr tel.: 25 794 30 31. Wtedy czytelnik uzgadnia z bibliotekarzem, jakich książek potrzebuje i umawiamy się, gdzie i kiedy mamy dostarczyć te książki – wyjaśnia Małgorzata Chromińska, kierownik oddziału.

Czytelnicy biblioteki mogą wybierać spośród ponad 5440 tytułów audiobooków, dostępnych na płytach i kasetach magnetofonowych. Oferta jest zatem bogata i obejmuje zarówno literaturę piękną (polską i światową), jak i inne książki: biografie, reportaże, pamiętniki, literaturę religijną, książki historyczne oraz poradniki medyczne i psychologiczne.

Warto dodać, że wypożyczane audioboooki będą dostarczane w rygorze sanitarnym: – Usługa ta będzie realizowana z maksymalnym ograniczeniem kontaktu. Nie mogą z niej korzystać osoby przebywające na kwarantannie lub w izolacji – dodaje Małgorzata Chromińska.

Książki można zamawiać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. Dowożone będą w środy i czwartki. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej i na fanpage'u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach oraz usłyszycie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

Posłuchaj o akcji siedleckiej Książnicy dla seniorów pt. "Książka mówiona na telefon", a także o pracy bibliotekarzy w dobie pandemii:
Dlaczego warto czytać książki