Siedleccy policjanci zabezpieczyli ogromną kontrabandę o wartości blisko 840 tys. zł

i

Autor: fot. KMP w Siedlcach

Siedleccy policjanci zabezpieczyli ogromną kontrabandę o wartości blisko 840 tys. zł [WIDEO]

2023-03-07 10:29

Ogromną kontrabandę, liczącą ponad 33 tysiące paczek papierosów i 85 litrów spirytusu, zabezpieczyli policjanci siedleckiego Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z innymi służbami. Papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleziono u jednego z mieszkańców Siedlec. Wartość kontrabandy to blisko 840 tys. zł.

– W sobotę (4 marca) policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, współdziałając z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Czeremsze, Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, w wyniku działań operacyjnych zatrzymali peugeota, którym kierował 41-latek z Siedlec. W wyniku przeszukania samochodu oraz pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili ponad 33 tys. paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy oraz 85 litrów nielegalnego spirytusu – informuje podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej komendy.

41-letni właściciel kontrabandy z Siedlec został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego. W wyniku przestępstwa skarb państwa stracił łącznie prawie 840 tys. zł. 

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE