Siedlczanka Zuzanna Niewiadomska w gronie najlepszych maturzystów na Mazowszu!

i

Autor: fot. UMWM, mazovia.pl

Edukacja

Siedlczanka Zuzanna Niewiadomska w gronie najlepszych maturzystów w Polsce i na Mazowszu!

2023-09-22 16:11

Dwie maturzystki z województwa mazowieckiego, w tym jedna siedlczanka, znalazły się w gronie 26 laureatów ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. Dziś (w piątek, 22 września) Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie wzięły udział w uroczystej gali projektu, która odbyła się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

POSŁUCHAJ przedstawicieli samorządu Mazowsza i laureatki konkursu "Matura na 100 procent" z Siedlec:

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w tym roku spośród 253 495 osób zdających egzaminy maturalne aż 290 absolwentów liceów i techników z całej Polski otrzymało tytuł finalisty projektu „Matura na 100 procent”. Spośród nich zostało wyłonionych 26 laureatów. W tym elitarnym gronie znalazły się dwie uczennice z województwa mazowieckiego – Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

– Zdolni, ambitni, zaangażowani społecznie, z ogromną wiedzą – to wyróżniania laureatów tego prestiżowego projektu. Wśród nich są także uczennice z Mazowsza. To potwierdzenie, że warto inwestować w edukację młodych ludzi – podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Projekt „Matura na 100 procent” ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych, organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Adresowany jest do najlepszych maturzystów w Polsce.

Cieszymy się z wyników najlepszych maturzystów z całej Polski, w tym z Warszawy i Siedlec. Edukacja i wspieranie uzdolnionej młodzieży jest priorytetem samorządu. Nagradzając osiągnięcia najlepszych maturzystów pamiętamy także, że ich dokonania to również zasługa nauczycieli, opiekunów i rodziców. Im wszystkim oraz wyróżnionym maturzystom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłości – podsumowuje Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Laureaci projektu to najlepsi z najlepszych. Spełnili zarówno rygorystyczne wymagania regulaminowe, jak i wykazali się m.in. działalnością społeczną.

– Co jest istotne, młodzi ludzie nie tylko angażują się w naukę i osiągają świetne wyniki, ale potrafią też łączyć to ze swoimi pasjami i pomocą innym np. przez wolontariat – dodaje Krzysztof Skolimowski, przewodniczący Komisji Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wyróżnionym maturzystkom serdecznie gratulujemy!

Źródło: inf. pras. Marta Milewska, mazovia.pl

Sonda
Czy lubisz się uczyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE